KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Nepřipustím zavedení výpovědi bez udání důvodu
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Nepřipustím zavedení výpovědi bez udání důvodu

Přidáno 10. 4. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) se vyjádřil k tomu, že nezavede výpověď bez udání důvodu. Ve včerejších Událostech, komentářích mluvil o úrovni nezaměstnanosti napříč EU, kde je na tom ČR nejlépe. Dále je dle Jurečky klíčové, aby rodiče chodili do práce a děti do školy, za to mají být rodiny oceňovány.

Marian Jurečka hovořil o tom, že nemůže řešit problematiku povolení výpovědi bez udání důvodu bez zavedení dalších opatření, navrhuje proto dánský model Flexicurity. „Nemůžeme tady zavést výpověď bez udání důvodu a pak neřešit negativní dopady na jejich domácnosti a děti. To nepřipustím,“ řekl důrazně svůj postoj Jurečka. Ministr dále zmiňuje, že do budoucna bude zásadní zlepšení procesu rekvalifikací, přičemž pracovní trh projde celou řadou změn.

Flexibilní novela zákoníku práce dle Jurečky přinese mnoho změn. „V rodinách má být klíčové, že dítě vidí rodiče pracovat a že dítě chodí do školy. To jsou dvě klíčové podmínky, za které ty rodiče podpoříme,“ zmínil svůj postoj k otázce vyloučených lokalit Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií