KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Nepamatuji, že by někdo za posledních třicet let odmítl zúčastnit se schůz
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Nepamatuji, že by někdo za posledních třicet let odmítl zúčastnit se schůzky s prezidentem republiky

Přidáno 23. 4. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Neúčast hnutí ANO na důležitém jednání na Hradě ohledně penzijní reformy byla podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) nefér. Nestačí poslat zprávu dva dny předem, že někam nedorazím, když před tím slibuji, že se jednání zúčastním. Obzvlášť jedná-li se o tak zásadní věc, jako je důchodová reforma.

Marian Jurečka vnímá jednání představitelů ANO jako nevhodné. Nejprve slibovali, že na Hrad dorazí, ale během chvíle bylo vše jinak. „Nepamatuji si, že by kdy nějaký politik v České republice za posledních třicet let odmítl jednání u prezidenta. Osobně jsem měl mnoho výhrad vůči Miloši Zemanovi, ale kdykoliv jsem byl osloven, že mám přijít na jednání za prezidentem republiky, tak jsem na to jednání přišel. To nemá přece fungovat tak, že pošlu tři dny před jednáním zprávu, že tam teda jako nepřijdu, byť jsem dva a půl týdne předtím říkal, že dorazím,“ řekl Marian Jurečka.

„Za loňský rok jsem měl deset jednání se zástupci opozice, ať už s hnutím SPD, či hnutím ANO. Na začátku prosince jsem poslal celý návrh důchodové reformy kolegům z opozice, aby vyjádřili své připomínky a návrhy. Mě na tom vlastně mrzí nejvíc to, že v době, kdy ANO bylo ve vládě, tak říkalo vlastně velkou část věcí, které dneska v té důchodové reformě máme my, a co říkají i ti odborníci. A teď nám představitelé ANO říkají, že jsme nic nepředstavili. To je dětinské,“ vysvětlil ministr práce a sociálních věcí.

Více zde

kategorie Z médií