KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Nedá se jen tupě proškrtat z těch deficitů
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Nedá se jen tupě proškrtat z těch deficitů

Přidáno 1. 4. 2021
Ilustrační foto
Forum 24

Koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) by při sestavování vlády spolupracovala s Pirátskou stranou a hnutím STAN. Na online chatu s předsedy jednotlivých stran Marian Jurečka  zdůraznil nutnost vypořádat se s enormním schodkem státního rozpočtu, zároveň Petr Fiala odmítl, že by do vlády jakkoli vstupoval s hnutím ANO, a také vysvětlil, proč v současnosti není vhodné vyslovit vládě nedůvěru.

Jenže co bude následovat po volbách? Následující vláda totiž nebude mít jednoduchou pozici. Vypořádat se bude muset s pocovidovými následky a také s 500miliardovým schodkem. „Bude to pro další vládu velká výzva. Vidíme obrovský prostor v tom, abychom dokázali snižovat výdaje státu. Za poslední čtyři roky výdaje na zvyšování počtu úředníků narostly zhruba o více než 100 miliard korun. Pak je to snižování výdajů resortů tak, abychom nesnížili kvalitu výkonu práce, aby se nedotklo zdravotní ani sociální péče. Vidíme obrovský prostor v digitalizaci. Mám osobní zkušenost na resortu v tom, že ročně jste schopen ušetřit na výdajích resortu 1–1,5 miliardy korun, aniž by se to někoho dotklo,“ sdělil předseda lidovců Marian Jurečka.

„Nedá se jen tupě proškrtat z těch deficitů. Je potřeba mít nástroje, které podpoří restart ekonomiky, a dobře fungující podnikatelé a firmy jsou základem toho, aby tady byly daňové příjmy, které pomohou vykrýt i období mimořádných výdajů,“ vysvětlil záměr další vlády.

Více zde.


 
kategorie Z médií