KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Na MPSV digitalizuji maximálně rychlým tempem
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Na MPSV digitalizuji maximálně rychlým tempem

Přidáno 27. 11. 2023
Ilustrační foto
Novinky.cz

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka byl hostem podcastu PoliTalk portálu Novinky.cz. Ministr práce a sociálních věcí se vyjádřil k digitalizaci svého resortu, ale i k důchodové reformě, která přináší řadu prorodinných prvků. Reforma usnadní život těm, kteří vychovali děti, a podpoří i vdovy a vdovce. Ocenění se dočkají i jedinci pečující o osobu blízkou.

„Svůj resort digitalizuji maximálně rychlým tempem,“ prohlásil ministr. „Za dobu svého působení jsem již dokázal digitalizovat žádost o rodičák, příspěvek na bydlení, či v minulém roce přídavek 5000 na dítě. A od prosince plně digitalizujeme také žádosti o penzi."

Tématem v podcastu byla také důchodová reforma. Ta přináší řadu prorodinných prvků. „Pro nás, jako pro lidovce, bylo nesmírně důležité, aby bylo v rámci důchodové reformy oceněno rodičovství. Doposud to fungovalo tak, že jediná zásluha byla postavena na tom, jak dlouho jedinec pracoval a kolik vydělal. Ale nyní zde bude existovat ocenění za to, že někdo měl děti a vychoval je,“ vysvětlil ministr.

Více zde.


 
kategorie Z médií