KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Na mimořádném čtvrtečním jednání vlády schválíme finální podobu programové
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Na mimořádném čtvrtečním jednání vlády schválíme finální podobu programového prohlášení vlády

Přidáno 5. 1. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

V těchto dnech probíhá intenzivní jednání kabinetu Petra Fialy a dokončuje se finální podoba programového prohlášení vlády. Co stihli ministři projednat a v jaké podobě se dokument nachází nyní? Na otázky úterních Událostí, komentářů odpovídal ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

,,Ty silné oblasti, jako je resort financí nebo i moje oblast ministerstva práce a sociálních věcí, na těch už máme shodu. Musím říct, že jsme se spíše bavili o tom, jak mají znít konkrétní formulace. Nevedli jsme zásadní spory o principech. To už máme za sebou, protože jsme se dohodli na koaličním programu, ten už je hotový,” řekl Jurečka.

Kabinet se také rozhodl programové prohlášení a jeho priority konzultovat se zástupci odborů a profesních organizací. ,,To je signál, že debatu s partnery z nevládních organizací a se zástupci tripartity bereme opravdu vážně. Dostali text našeho programu, my jsme požádali o připomínky,” dodal s tím, že s nimi řešili také aktuální problém covidového testování ve firmách.

Více zde. 

kategorie Z médií