KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Mzdy se ve veřejné sféře musí zvýšit
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Mzdy se ve veřejné sféře musí zvýšit

Přidáno 23. 6. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) se chce zasadit o navýšení platů ve veřejné sféře. Je toho názoru, že pokud chceme, aby stát efektivně fungoval, musí být státní zaměstnanci dobře zaplaceni. O tématu lidovecký ministr diskutoval v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce na ČT.

Ministr Marian Jurečka chce prosadit zvýšení platů ve veřejné sféře. Řešil to již jak se zástupci odborů, tak i v rámci vládní koalice.  „Jsem přesvědčený, že je nutné zvýšit platy ve veřejné sféře. Jedná se primárně o lidi, kteří pracují ve školních či nemocničních jídelnách, ale také o ty, kteří jsou úředníky v obcích, ve městech nebo na krajích. Patří sem třeba i zapisovatelky u soudu a řada dalších,“ řekl Jurečka. Dodal, že se jedná o zhruba 360 tisíc zaměstnanců, kterým je potřeba zabezpečit důstojnou mzdu. 
 
Sněmovna by měla jednat o novele zákoníku práce. V debatě došlo i na výpověď bez udání důvodu. „Výpověď zaměstnavatelem bez udání důvodu pro mě není tématem. Koaliční pravidlo jasně říká, že s pozměňovacím návrhem musí souhlasit rezortní ministr. A já s výpovědí bez udání důvodu nesouhlasím, čili nic takového přijato nebude,“ ubezpečil Marian Jurečka.

Více zde
 

kategorie Z médií