KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Musíme ulevit lidem, kteří pracují v náročných podmínkách
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Musíme ulevit lidem, kteří pracují v náročných podmínkách

Přidáno 27. 2. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) byl v sobotu dopoledne hostem pořadu Týden v politice na ČT24. Hlavními tématy, o kterých diskutoval byly reforma důchodového systému, předčasné odchody do penzí a zemědělské protesty.

„Opakovaně jednáme s ministrem zdravotnictví o tom, jakým způsobem budeme náročné profese definovat. Jedná se pro mě o skutečně zásadní krok. Musíme pamatovat na lidi, kteří pracují v náročných profesích a pracují tam klidně od 18 let. Je nutné nastavit mechanismus, který umožní lidem vykonávající fyzicky náročné práce nebo práce v extrémních teplotách, dřívější odchod do penze, a to klidně až o pět let dříve,“ řekl Marian Jurečka (KDU-ČSL).
 
„Je potřeba rozlišit ty pondělní protesty od těch, co se konaly ve čtvrtek. Ty pondělní považuji za nepovedené, jelikož velká část samotných zemědělců konstatovala, že jim byl protest ukraden a zneužit dezinformační scénou. Zatímco čtvrteční protest organizovali opravdu významné agrární organizace a byl v souladu s vlnou protestů, které se šíří celou Evropskou unií a klade racionální požadavky, kterým jakožto bývalý ministr zemědělství rozumím. Současný ministr Marek Výborný jedná s představiteli všech významných agrárních organizací a hledá řešení. Budeme dělat maximum pro to, aby se problémy podařilo vyřešit ať už se bude jednat o revize, úpravy strategického plánu nebo nové konkrétní opatření, která zemědělcům pomohou,“ komentoval Jurečka zemědělské protesty.

Více zde

kategorie Z médií