KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Musíme se zaměřit na dlouhodobé financování, které směřuje k závazku dvou
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Musíme se zaměřit na dlouhodobé financování, které směřuje k závazku dvou procent HDP na obranu

Přidáno 23. 6. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Česko se opakovaně zavázalo NATU, že dosáhne dvou procent HDP ve výdajích na obranu do roku 2024. Podle ministryně financí Aleny Schillerová ale Česko slib nesplní. To je podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky špatně. Společně s kolegy z dalších sněmovních stran na toto téma diskutoval na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost.

„Papír snese všechno, ale závazky vůči našim spojencům nemohou být nepravdivé. Chci, abychom směřovali ke zmíněným dvěma procentům HDP, protože potřebujeme stabilitu,“ uvedl na konferenci Jurečka s tím, že v zahraničí musí Česká republika vypadat jako pitomec.

„Je zapotřebí smeknout před velkým zapojením našich vojáků během pandemie. Naše armáda stojí před řadou výzev, které nejsou zalité sluncem. Naše bezpečnost jde od voleb k volbám,“ doplnil předseda. Česká republika pak podle něj musí řešit i moderní výzvy jako je robotizace, hybridní výzvy nebo kosmický výzkum.

Více zde.

kategorie Z médií