KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Musíme pomáhat těm, kteří si sami pomoci nemohou
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Musíme pomáhat těm, kteří si sami pomoci nemohou

Přidáno 1. 8. 2022
Ilustrační foto
Prostor X

O tom, komu daňově přitíží, chce mít koalice jasno v září. Podle vicepremiéra Mariana Jurečky by solidární měly být jak podnikatelské subjekty, tak fyzické osoby. Na své si nepřijdou ani odbory.

S příslibem změn oslovovala před loňskými parlamentními volbami pětice stran současné vládní koalice voliče. Nové pořádky na sebe skutečně nenechaly dlouho čekat, ale bez jejího přičinění. „Po 24. únoru se změnilo mnoho okolností ve světě i v České republice i s ohledem na nároky na státní rozpočet. Jestliže máme pomáhat lidem, tak potřebujeme také posílit příjmovou stránku, abychom nezvyšovali zadlužení země na neúměrnou míru. Proto jsem jasně řekl, a teď to řeknu v principiální rovině: Za mě a za KDU-ČSL platí, že máme pomáhat těm, kteří si sami pomoci nemohou,“ vysvětluje vicepremiér Marian Jurečka, který je současně ministrem práce a sociálních věcí a předsedou KDU-ČSL, proč vláda ustupuje ze svého rezolutního ‚NE‘ v otázce zvyšování daní a připouští, že k němu přistoupí.

Dotknout by se podle Jurečky mělo jak firem, tak jednotlivců. V případě právnických osob zmiňuje energetický, petrochemický nebo bankovní sektor, konkrétnější být ale odmítá. „My na tom teď pracujeme, oslovili jsem naše kolegy z NERVu, z Národní rozpočtové rady, aby nám dali doporučení včetně parametrům toho, jak nastavit zdanění neočekávaných příjmů, které dneska ty firmy mají,“ dodává s tím, že jasno chce mít kabinet na začátku září.

Více zde.

kategorie Z médií