KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Míra nezaměstnanosti v České republice klesá
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Míra nezaměstnanosti v České republice klesá

Přidáno 11. 6. 2024
Ilustrační foto
Byznys noviny

Nezaměstnanost v České republice klesla v květnu na 3,6 procenta, když v dubnu byla o 0,1 procentního bodu vyšší. Bez práce bylo v u nás celkem 274 322 lidí, což je proti dubnu o 5 756 osob méně. Ve srovnání se zeměmi Evropské unie má Česká republika nejnižší nezaměstnanost. K pozitivnímu trendu se vyjádřil i ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). 

„Aktuální míra nezaměstnanosti za květen potvrzuje dlouhodobý trend i naše očekávání. V tomto období bývá nezaměstnanost nejnižší, protože se například naplno rozeběhly sezónní práce,“ zdůraznil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Nezaměstnanost oproti březnu klesla ve všech 14 krajích a v 70 ze 77 okresů Česka. Nejvyšší nezaměstnanost byla v květnu v Ústeckém kraji, kde činila 5,9 procenta. Naopak nejnižší nezaměstnanost byla v Praze a na Vysočině – 2,7 procenta.


Velký podíl na trendu nese i skutečnost, že Úřad práce se snaží uchazeče o zaměstnání co nejvíce podpořit, například i skrze rekvalifikaci. „Co je ale také pozitivní a je třeba zdůraznit, Úřad práce je velmi aktivní v poradenství a asistenci uchazečům o zaměstnání. Nabízí řadu různých nástrojů, například rekvalifikací, které lidem mohou pomoci se získáním toho nejvhodnějšího pracovního místa,“ uvedl Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií