KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Máte-li práci a děti, budete mít důstojnou penzi
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Máte-li práci a děti, budete mít důstojnou penzi

Přidáno 4. 2. 2022
Ilustrační foto
Deník

V souvislosti s růstem cen energií se s žádostí o dávku mimořádné okamžité pomoci na ministerstvo práce a sociálních věcí zatím obrátilo několik set žadatelů. Deníku to sdělil šéf resortu, vicepremiér a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. 

Adresná pomoc
Podle jeho slov je správné, že vláda zvolila adresnou pomoc: „Nechceme jít cestou plošného rozdávání peněz každému, kdo přijde. Cílíme skutečně na ty, kteří ji opravdu potřebují,“ uvedl.

Zároveň zdůraznil, že je pro něj důležitý klientský přístup. „Dal jsem jasný pokyn řediteli Úřadu práce, aby jeho lidé na jednotlivých pracovištích aktivně pomáhali žadatelům formuláře vyplnit. Pokud se tak neděje, vyzval jsem občany, aby se rovnou obraceli na moje ministerstvo. Dojde-li na nějaké pobočce k selhání, zjednáme nápravu,“ ujistil. Na pomoc s energetickou drahotou vláda vyčlenila tři miliardy korun. „Když bude potřeba, dáme víc,“ řekl.

Důstojná penze pro pracující rodiče
Popisuje také svoji vizi důchodové reformy. „Chceme, aby jedním z parametrů zásluhovosti byla výchova dětí, tedy nejen výše příjmů, ale také péče. Tím říkáme, že rodiče, kteří odpracovali určitou dobu, měli aspoň průměrný výdělek a dvě nebo tři děti, budou díky tomuto systému pobírat důstojnou penzi. Lidem, kteří děti z jakéhokoliv důvodu nemají, vysíláme vzkaz, že by si měli zvýšit zabezpečení na stáří jinou formou,“ konstatoval.

Více zde. 


 
kategorie Z médií