KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Lidovečtí kandidáti do Evropského parlamentu prosazují zodpovědnou bezpečn
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Lidovečtí kandidáti do Evropského parlamentu prosazují zodpovědnou bezpečnostní politiku

Přidáno 7. 6. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Ve čtvrtek proběhla na ČT24 závěrečná superdebata lídrů parlamentních stran k volbám do Evropského parlamentu. Diskutovalo se o zásadních tématech, například o bezpečnosti. Diskutovány byly také otázky životního prostředí. Marian Jurečka (KDU-ČSL) upozornil na důležitost evropské spolupráce a promluvil o lidoveckých kandidátech.

Jurečka nejprve zhodnotil působení a úspěchy lidoveckých europoslanců v uplynulém volebním období: „Tomáš Zdechovský je hodnocen jako jeden z nejaktivnějších a nejvlivnějších europoslanců vůbec,“ připomněl lidoveckého kandidáta i v těchto volbách. „Michaela Šojdrová se pak velmi intenzivně věnovala problematice zemědělství, snižování byrokratické zátěže, pomáhala nám, abychom zabránili dovozům z Ruska a aby se narovnaly podmínky v zemědělství,“ řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Jurečka se pak vymezil vůči kritice ze strany hnutí ANO. „Vláda Andreje Babiše schválila Green Deal a nyní nás obviňují, že ho oni schválili špatně. Všichni chceme čistou vodu nebo kvalitní zemědělskou půdu, méně pesticidů, dostatek kvalitních potravin, to všechno Green Deal představuje, říkám tomu dohoda pro život. Nejdiskutovanější součást je ta o spalovacích motorech, proto jsme učinili revizi Euro 7 a český automobilový průmysl bude fungovat dál. To, že chceme zajistit lepší životní prostředí pro naše děti a vnoučata, je správná věc."

Řeč přišla i na migrační pakt. „Naši lidovečtí europoslanci hlasovali proti migračnímu paktu. Realita je taková, že děláme zodpovědnou bezpečnostní politiku. Máme tu v přepočtu na obyvatele nejvíc uprchlíků z Ukrajiny, ti lidé jsou ze 70 % integrováni na pracovním trhu. Za první kvartál letošního roku odvedli na daních o 3,9 mld korun víc než jsme na ně vydali v rámci pomoci. Bezpečnostní politiku děláme i u příchodu zahraničních pracovníků, občané České republiky se nemusí bát, že by se cokoliv vymklo z ruky,“ ujistil Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií