KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Lidovecké výchovné zajistí, že maminky dostanou důstojnou penzi
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Lidovecké výchovné zajistí, že maminky dostanou důstojnou penzi

Přidáno 11. 11. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka se zúčastnil debaty v pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou na ČT1. V debatě zdůraznil, že stát na seniory nezapomíná. Maminkám k důchodu přidá 500 korun za každé vychované dítě a pro lidi nad 55 let zvýhodní částečné úvazky.

„U lidí nad 55 let věku od února příštího roku zavedeme větší podporu částečných úvazků. Když firma dotyčného zaměstná, tak za něj odvede nižší pojistné. Netýká se to pouze osob starších 55 let, ale třeba i těch, kteří pečují o někoho blízkého, nebo rodičů dětí do deseti let. Tyto skupiny lidí na pracovním trhu touto formou zvýhodňujeme,“ zdůraznil Jurečka.

„Od 1. ledna 2023 budou především seniorky dostávat lidovecké výchovné 500 korun měsíčně navíc k důchodu za každé vychované dítě. To výrazným způsobem pomůže ženám, které mají nižší důchod jen proto, že místo zaměstnání vychovávaly děti. Jedná se o zhruba 1,4 milionu žen,“ uvedl Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií