KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Lidé potřebují dostupné školy, školky, nové byty
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Lidé potřebují dostupné školy, školky, nové byty

Přidáno 23. 9. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

V pátek začnou v Česku komunální volby a také první kolo senátních voleb. Předsedové sedmi stran a hnutí zastoupených v Poslanecké sněmovně, mezi nimi i lidovecký předseda Marian Jurečka, hovořili v předvolební superdebatě o vztahu celostátní a místní politiky.

Kandidáti podle Jurečky mohou nabízet řešení problémů, které lidi trápí. Předseda KDU-ČSL dodává, že jeho strana postavila nejvíce kandidátů. „Máme tu velké výzvy, aby byly dostupné školy, školky, výstavba nových bytů, abychom měli kvalitní školy. I na to má vliv vedení obce nebo města,“ je přesvědčen. Zda obce dobře fungují, podle něj lidé vidí.

Mínil také pozitivní změny příspěvku na bydlení. „My jsme ho (systém příspěvku na bydlení) zjednodušili výrazně od letošního července, dali jsme lidem možnost žádosti podávat digitálně, výrazně jsme od 1. října zvýšili normativy. Aby pro domácnosti, kde jsou často vdovy či vdovci, mámy samoživitelky, byla ta podpora dostatečná. A garantujeme, že domácnost za náklady na bydlení nezaplatí více než 30 procent z příjmů, nebo 35 procent u domácností v Praze. Teď doháníme něco, co se osm let neposunulo. Nechápu, proč se za mých předchůdkyň tyto věci nerealizovaly,“ povzdychl si ministr práce Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií