KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Jsme součástí nejbezpečnějšího společenství na světě
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Jsme součástí nejbezpečnějšího společenství na světě

Přidáno 27. 5. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Těm, kteří znásilňují děti a ženy, je potřeba dát přes držku a vypráskat je z Ukrajiny zpátky do Kremlu, zuřil v superdebatě s názvem Jak z krize ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

„Příčinou problému jsou Putinovi vojáci na Ukrajině. Někomu, kdo znásilňuje děti a ženy, vraždí starce a nevinné lidi, je potřeba dát přes držku a vypráskat ho z Ukrajiny zpátky do Kremlu,“ rozčílil se na CNN Prima NEWS Jurečka. „Jsme součástí NATO a EU, jsme součástí nejbezpečnějšího společenství na světě. To je záruka, že nám válka a bezprostřední ohrožení jako lidem na Ukrajině nehrozí,“ uklidňoval ministr práce.

Řeč byla také o pomoci rodinám a příspěvku 5 tisíc korun. „V týdnu od 14. června by se příspěvkem měla zabývat Sněmovna. Stíháme, aby účinnost naběhla nejpozději dokonce července. Čím dříve se to podaří, tím dříve začneme s vyplácením. Podrobnosti zveřejníme, až to vláda schválí. Bude to jednoduché a rychlé, bude to plně digitalizovaný proces. Nebude to systém papír-tužka,“ popsal ministr s tím, že vláda se snaží pomáhat nízkopříjmovým a lidem, kteří to nejvíce potřebují.

Více zde. 

kategorie Z médií