KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Jsem z chudých poměrů, v životě jsem neměl nové kolo. Na lidech škrtat nec
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Jsem z chudých poměrů, v životě jsem neměl nové kolo. Na lidech škrtat nechci

Přidáno 26. 1. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Jak bude vypadat důchodová reforma? Budou mít dnešní třicátnici důstojnou penzi? A v čem se liší jednání vlády pod premiérem Petrem Fialou (ODS) od těch, které vedl Bohuslav Sobotka (ČSSD)? O tom všem mluví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vicepremiér, šéf lidovců a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Jaký je rozdíl sedět ve vládě Petra Fialy (ODS) jako ministr práce a sociálních věcí oproti tomu dělat ministra zemědělství v kabinetu Bohuslava Sobotky (ČSSD)? 

Petr Fiala a Bohuslav Sobotka si jsou v některých povahových rysech podobní. Oba jsou slušní. Když se s nimi člověk na něčem dohodne, ví, že to platí. Petr Fiala je možná o něco ráznější, Bohuslav Sobotka dokázal být někdy neuvěřitelně trpělivý. Další rozdíl je v tom, že když jsem nastupoval do vlády před osmi lety, kromě Pavla Bělobrádka a Daniela Hermana jsem nikoho neznal. Měli jsme dlouho formální vztahy. Teď jsem znal kromě dvou ministrů všechny členy vlády, s některými si tykáme. Takže ve vládě je mnohem lepší atmosféra. Další rozdíl vidím v tom, že ve vládě teď není element, který by jednání komplikoval a bořil. Před osmi lety to byl Andrej Babiš. Poslední dva roky v Sobotkově vládě to byla opravdu velká komplikace.

Více zde. 

kategorie Z médií