KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Jsem rád, že se vládě daří ekonomicky pomáhat občanům této země
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Jsem rád, že se vládě daří ekonomicky pomáhat občanům této země

Přidáno 3. 6. 2022
Ilustrační foto
TV Nova

Ministr práce a sociálních věcí a místopředseda vlády ČR Marian Jurečka se pro TV Nova vyjádřil k opatřením schváleným vládou či parlamentem v tomto týdnu. Ta mají za cíl pomoci občanům této země v nepříznivé ekonomické situaci.

Jurečka vyzdvihl schválení Milostivého léta II. „Já myslím, že v úterý se podařila jedna klíčová věc pro ty lidi v České republice, kteří jsou zasaženi exekucemi. Podařilo se prosadit a schválit původní návrh z pera Marka Výborného (KDU-ČSL), mého poslaneckého kolegy, aby pokračovalo tzv. Milostivé léto ještě druhou fází, kdy stát dá šanci lidem oddlužit se. Lidé nebudou muset být někde v šedé ekonomické zóně, a to si myslím, že je strašně důležitá dobrá zpráva pro velké množství lidí u nás,“ ocenil zákon předseda.

Vláda ale pomáhá i dalším skupinám obyvatel. „Schválilo se několik návrhů, ať už novel zákonů nebo jednoho nového zákona, které pomáhají rodinám, rodičům, samoživitelkám, samoživitelům v České republice. Je to těch 5 000 Kč mimořádného příspěvku na dítě. Od 1. dubna jsme také zvýšili životní a existenční minimum, které zvyšuje množství lidí, kteří mohou o tyto formy podpory čerpat a zvyšuje i částky těch podpor. Toto jsme připraveni udělat i k 1. 7. tohoto roku. Zároveň jsme včera výrazným způsobem podpořili zjednodušení příspěvku na bydlení,“ upřesnil Jurečka.

A tím kabinet nekončí. „Zároveň se podařily ještě 2 důležité věci pro rodiče a pro rodiny, a to bylo, že jsme podpořili částečné úvazky nejenom pro rodiče, ale třeba pro ty, kteří pečují o osobu blízkou nebo lidi, kteří jsou nad 55 let věku. Je to obrovský posun. Roky se o tom mluvilo a částečné úvazky tady nebyly, chyběly na trhu práce. Včera je vláda schválila a také jsme umožnili rychlejší, pružnější čerpání rodičovského příspěvku,“ dodal.

Více zde.

kategorie Z médií