KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Green Deal je dohoda pro život, žádný diktát
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Green Deal je dohoda pro život, žádný diktát

Přidáno 28. 7. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Green Deal je komplexní materiál, který nám říká, že svět má problém a my máme šanci zatáhnout za záchrannou brzdu, řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle něj nejde o žádný diktát, nýbrž o dohodu pro život. Zároveň uvedl, že Česko by brzy mohlo přijmout euro, což označil za výzvu pro českou společnost.

Zelená dohoda je jedním z témat nadcházejících voleb do Evropského parlamentu. „Green Deal nemá být strašák a nerealistický projekt. Má to být něco, co je v rámci našeho bytostného zájmu. Pokud tady chceme žít nejenom my, ale i generace po nás, musíme tyto věci udělat racionálně,“ řekl ministr práce a sociálních věcí.

Green Deal podle něj říká, že se svět řítí do potenciálního problému. „Máme šanci zatáhnout za záchrannou brzdu a říct ‚pojďme to změnit a pojďme se chovat tak, aby svět byl udržitelný a aby se tady dalo žít i za 200 let‘,“ sdělil Jurečka. Zároveň zdůraznil, že zelená dohoda není žádný diktát. „Svobodně jsme se pro to rozhodli,“ podotkl.

Více zde.
 

kategorie Z médií