KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Globální oteplování nezastavíme, musíme ho ale co nejvíce přibrzdit
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Globální oteplování nezastavíme, musíme ho ale co nejvíce přibrzdit

Přidáno 14. 9. 2021
Ilustrační foto
DVTV

Stalo se Česko zemí extrémů? A proč ekologická havárie na řece Bečvě není ani po roce vyšetřena? Sledujte předvolební debatu DVTV Roadshow z Českých Budějovic! Hostem DVTV Roadshow z Českých Budějovic byl i předseda KDU-ČSL a zástupce koalice SPOLU Marian Jurečka.

 „Musíme krajinu připravovat na to, aby dokázala lépe zadržovat vodu nebo aby si udržovala chladnější povrch. Například na protierozní vyhlášku jsme čekali pět let. Stejně tak se zapomíná na ochranu půdy. Proč investoři zabírají úrodnou půdu a nestaví na brownfieldech?“ řekl v úvodu lidovecký předseda Marian Jurečka.
 
Planeta se otepluje nejrychleji za poslední dva tisíce let. Existují jednoznačné důkazy o tom, že emise skleníkových plynů pocházejí z lidské činnosti a jsou hlavní příčinnou stále častějšího extrémního počasí. „Tento vlak se rozjel neuvěřitelnou rychlostí a my ho nezastavíme. Musíme se ho ale snažit brzdit. A to snižováním emisí, naši ekonomiku musíme vést k tomu, aby byla v budoucnu emisně neutrální. Pro toto všechno, bez ohledu na to, jaké vlády tu v budoucnu budou, musíme udělat maximum,“ uvedl Jurečka s tím, že pro koalici SPOLU je nejdůležitější, aby stát přišel s co nejvíce možnostmi uplatnění obnovitelných zdrojů. „Bohužel stále narážíme na legislativní bariéry,“ dodal lidovecký předseda.  
 
Více zde.

kategorie Z médií