KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Efektivní podpora je zcela klíčová
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Efektivní podpora je zcela klíčová

Přidáno 3. 7. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Stát na ty, kteří se nacházejí ve složité situaci, nezapomíná. Nejen o budoucnosti podniku Liberty Ostrava, která se musí intenzivně řešit, ale také o novele zákona o zaměstnanosti hovořil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v pořadu Interview na ČT.

Ministr myslí na podporu zaměstnanců Liberty Ostrava. „Za zcela klíčové považuji to, že v této těžké situaci funguje institut pomoci. Zaměstnacům Liberty Ostrava odcházejí peníze za nevyplacené mzdy. Dobrou zprávou tedy je, že když má stát pomáhat, tak skutečně pomáhá,“ řekl ministr práce a sociálních věcí Jurečka.
 
Huť Liberty Ostrava má v sobě potenciál vzhledem k tomu, že Česká republika je průmyslovou zemí. „Není cíl, aby stát dlouhodobě platil mzdy v situaci, kdyby to celé nesměřovalo k novému restartu podniku,“ upozornil ministr s tím, že k restartu Liberty by mohlo dojít za nového vlastníka, který by přinesl reálnou vizi, jak podnik znovu uvést do provozu.
 
Marian Jurečka rovněž v rozhovoru představil základní parametry novely zákona o zaměstnanosti, která se zabývá podporou zaměstnanců se zdravotním hendikepem nebo zdravotním omezením. „Novelou bojujeme proti neefektivnímu využívání finančních prostředků. Diskutovali jsme to celý rok s aktéry chráněného trhu práce. Finance totiž musí být transparentní,“ vysvětlil Jurečka.
 
Více zde.

kategorie Z médií