KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Důchody v budoucnu nadále porostou
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Důchody v budoucnu nadále porostou

Přidáno 15. 4. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

V České republice nemáme vyváženou demografickou strukturu a hrozí zhroucení penzijního systému, proto potřebujeme důchodovou reformu. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) také v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT mluvil o prorodinných prvcích.

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka považuje jako zásadní opatření, která mají největší efekt pro stabilizaci důchodového systému. Stárnutí populace je v České republice velký problém, což jen dokazuje naléhavost celé situace. „K celé debatě o důchodové reformě se váže demografie, potažmo dopady stárnutí populace. Musíme očekávat, že nám budou výrazně růst náklady na poskytování sociálních a zdravotních služeb. Hrozí, že se jako společnost nezvládneme postarat o lidi, kteří toho sami nebudou schopni,“ řekl Jurečka. Právě proto je důchodová reforma nezbytná.
 
Občané České republiky se nemusí bát, důchody, ale i minimální mzdy, budou v budoucnu nadále růst. „Podíváme-li se na vývoj budoucích důchodů, tak ty v příštích deseti letech porostou,“ ubezpečil ministr práce a sociálních věcí.
 
Marian Jurečka rovněž hovořil o tom, že prorodinná politika je pro KDU-ČSL klíčová. „Do důchodového systému jako lidovci zavádíme ocenění výchovy dětí, což je jedna z věcí, které podporují porodnost,“ konstatoval.

Více zde.

kategorie Z médií