KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Dnešní podpora vlády je směřována na rodiče a samoživitele
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Dnešní podpora vlády je směřována na rodiče a samoživitele

Přidáno 28. 4. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Vláda na svém jednání schválila jednorázový příspěvek 5 tisíc korun pro rodiny s dětmi, které mají příjem do 1 milionu korun. Proč vláda zvolila právě tuto cestu pomoci? Pozvání k okomentování do Událostí,komentářů přijal ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. 

„Potřebovali jsme pomoci i skupině rodičů, kde dítě není v žádném dávkovém sytému, rodina je středněpříjmová nebo středně-nízkopříjmová a zatím žádnou podporu nepobírá,“ vysvětluje Jurečka a dodává, že současná vláda má z plošných úlev obavy, protože by podle ní mohlo hromadné navyšování příjmů růst cen jenom umocnit.

„Musíme na to udělat speciální zákon a schválit ho ve zrychleném řízení, aby byl do měsíce, měsíce a půl. Do té doby chceme vyladit mechanismus, jakým způsobem a přes který úřad bychom vypláceli. Řešení jsme schopní mít během tří měsíců,“ prohlásil Jurečka.

„Když stát roztáčí kola a dává obrovské finanční prostředky, tak to pomáhá roztáčet kola inflace. Problém není v tom, že stát získá nějaké peníze navíc, ale všichni obrovským způsobem chudnou. Vláda musí šlapat na brzdu, brzdit tempo rozdávání finančních prostředků, a současně směřovat podporu cíleně, aby udržela sociální smír,“ dodává lidovecký ministr.

Více zde. 

kategorie Z médií