KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Díky členství v EU a NATO není naše bezpečnost bezprostředně ohrožena
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Díky členství v EU a NATO není naše bezpečnost bezprostředně ohrožena

Přidáno 25. 2. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Ruská armáda vtrhla na území svobodné a demokratické Ukrajiny. Tématem byla také inflace a zdražování ekonomiky v České republice. Pozvání do pořadu Máte slovo přijal ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). 

,,Věřím, že NATO je natolik silná organizace, že by si Putin netroufl učinit podobný krok vůči jakémukoli státu v rámci NATO, jak tomu udělal v případě Ukrajiny. Bohužel Ukrajina není členem Severoatlantické aliance, proto si tuto neospravedlnitelnou agresi ruský prezident dovolil,”  řekl ministr Jurečka.

Debata byla také o zvyšování cen za energie. ,,Adresná a cílená pomoc je pro státní rozpočet efektivní a smysluplná. V tento okamžik máme několik nástrojů. Kromě spotřební daně a nástrojů, které znamenají třeba posílení příjmové stránky obyvatel, které souvisí s jednotlivými typy podpor, s otázkou slevy na poplatníka a podobně. To jsou všechno nástroje, jak těm lidem můžeme pomoci cíleně nebo plošně,” dodal Jurečka.

Více zde. 

kategorie Z médií