KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Děti ohrožené násilím v rodinách jsou obzvláště zranitelné. Nové dětské ad
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Děti ohrožené násilím v rodinách jsou obzvláště zranitelné. Nové dětské advokační centrum jim poskytne včasnou a odbornou pomoc

Přidáno 10. 10. 2022
Ilustrační foto
Aktuálně

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s centrem Locika připravilo otevření prvního advokačního centra v České republice. To poskytne komplexní pomoc dětem, které se staly obětí či svědkem násilí v rodině. Dosud týrané děti vyslýchalo i 47 lidí a musely se tam k traumatickém zážitkům často vracet. Situaci má zlepšit první v Česku otevřené dětské advokační centrum, kterých je v Evropě už 36 ve 22 zemích včetně například Slovenska.

Násilí v rodině čelí každé sedmé dítě. Děti se často k pomoci dostávají pozdě, navíc je nekoordinovaná. Nové pražské Dětské advokační centrum obětem pomůže věc nahlásit, aniž by musely absolvovat několik výslechů a traumatické zážitky si nesčetněkrát připomínat.

V Praze ho nyní začalo provozovat Centrum Locika ve spolupráci s Nadací Sirius a ministerstvem práce a sociálních věcí. „​Děti ohrožené násilím v rodinách jsou obzvláště zranitelné. Jedině systémová odborná pomoc jim zajistí včasnou pomoc ve chvílích, kdy ji potřebují nejvíce," říká ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). 

kategorie Z médií