KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Další odkládání reformy by přineslo obrovské problémy
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Další odkládání reformy by přineslo obrovské problémy

Přidáno 31. 5. 2024
Ilustrační foto
TN.cz

Populace stárne, porodnost v České republice klesá. Současný důchodový systém je z dlouhodobého hlediska neudržitelný a je potřeba myslet na budoucí generace našich dětí a vnuků. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), který vystoupil na TN.cz v pořadu Napřímo, v rozhovoru hovoří o důchodové reformě, která zajistí důstojné penze současným i budoucím důchodcům. Jurečka rovněž zmiňuje lidovci prosazená opatření, například nedávno schválený zákon o dětských skupinách. 

„Před zodpovědností nelze utéct. Kdybych byl populista, tak bych vůbec žádnou důchodovou reformu nemusel připravovat, já ale vidím, do čeho se řítíme. Když to odložíme, čeká nás velký problém,“ řekl Marian Jurečka. „Pokud bychom chtěli řešit mezeru v důchodovém systému pouze výnosy z daní, jak navrhuje ANO, museli bychom výrazně zvýšit daně, což pochopitelně nechceme,“ dodal.


Rodinu lidovci vnímají jako svou prioritu. Ministr práce a sociálních věcí v rozhovoru zmínil, co se představitelům KDU-ČSL v této oblasti již podařilo prosadit. „Nebýt lidovců, nebylo by výchovné, nezvýšil by se rodičovský příspěvek, ani životní a existenční minimum. Nebylo by zachované stavební spoření. Důchodová reforma je další problematikou, které se lidovci dlouhodobě věnují a konečně ji dotáhneme do konce,“ prohlásil. „Poslední týden se nám podařilo schválit zákon o dětských skupinách, který zabrání situaci, že by rodič neměl kam umístit své dítě a nemohl se vrátit do práce," připomněl ministr Marian Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií