KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Chaos musí nahradit rozumný a předvídatelný systém, který koalice SPOLU na
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Chaos musí nahradit rozumný a předvídatelný systém, který koalice SPOLU nabízí

Přidáno 6. 9. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Kříže na náměstí, házení vajíčky, vyfouknutá doména i promítání v letním kině. Předvolební kampaně jsou v plném proudu a už teď je jasné, že je před námi období plné překvapení. Co je vrchol? A co naopak dno? Hosty Partie Terezie Tománkové byli předseda KDU-ČSL Marian Jurečka a předseda sociální demokracie Jan Hamáček.

Koalice SPOLU se dlouhodobě vymezuje proti povolební spolupráci s hnutím ANO. Někteří politici, zvláště pak sociální demokraté, ale koalici potenciální spolupráci opakovaně předhazují. „Možná by si to někteří z ANO přáli, protože jim je smutno z toho, co se tady děje. To, že Jan Hamáček varuje před vládou někoho ze SPOLU s ANO, je spíše komické. To oni od roku 2017 vládnou s ANO,“ uvedl v úvodu předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Andrej Babiš prostě vede kampaň založenou na slibech. Od roku 2013 toho nasliboval mraky, ale co z toho splnil? My máme vizi, navrhujeme udržitelná opatření a myslíme na budoucnost našich dětí i vnoučat,“ řekl Jurečka. Doplnil, že chaos, který premiér během pandemie vyvolal, musí nahradit rozumný a předvídatelný systém založený na testování, očkování, trasování a také práci s protilátkami. „Testy na protilátky umožní vtáhnout do odpovědnosti za své zdraví i lidi, kteří jsou proti očkování,“ upřesnil lidovecký předseda.
 
Více zde.

kategorie Z médií