KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Celé dny pečuje o nemocného manžela. Pomůžeme lidem jako je ona
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Celé dny pečuje o nemocného manžela. Pomůžeme lidem jako je ona

Přidáno 22. 1. 2024
Ilustrační foto
Aktuálně.cz

Marian Jurečka (KDU-ČSL) je přesvědčen, že si lidé se zdravotním postižením včetně těch, kteří se o ně starají, zaslouží ze strany státu větší podporu. Proto ministr práce a sociálních věcí Jurečka chystá změny, které usnadní život nejen lidem s postižením, ale i jejich blízkým. Mezi tyto změny patří například navýšení příspěvku na péči či úprava zákona o osobní asistenci.

Právě tento týden jednali zástupci pěti vládních stran o dalších krocích v sociální oblasti. „Během tohoto volebního období provedeme všechny zásadní změny, které pomůžou lidem s postižením i jejich blízkým," slibuje ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), který osobně hovořil například s Lucií Ovsenákovou, která se už pět let stará o manžela s nevyléčitelnou amyotrofickou laterální sklerózou.

Už jsme rozběhli přípravu úpravy osobní asistence tak, abychom lidem v domácí péči mohli zafinancovat plnou asistenci i s možností, že se bude moci vystřídat více lidí," avizuje ministr s tím, že tento zákon by chtěl mít v platnosti nejpozději v polovině roku 2025. „A zároveň jednám s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem o tom, které zdravotní úkony by mohli vykonávat i ošetřovatelé. Věřím, že na tomto se domluvíme do konce ledna," dodal Jurečka. 

Více zde.

kategorie Z médií