KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Budeme financovat výstavbu nových budov pro dětské skupiny
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Budeme financovat výstavbu nových budov pro dětské skupiny

Přidáno 17. 4. 2024
Ilustrační foto
TV Nova

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) zavítal v rámci Snídaně s Novou do relace Kafe s Kristinou řešit téma dětských skupin. Marian Jurečka zároveň zmínil, že stát bude schopný zafinancovat výstavbu nových budov pro dětské skupiny.

Dětské skupiny jsou kombinací mateřské školy a jeslí v jednom. Jsou věkově omezeny od 6 měsíců až do první třídy. Hlavním rozdílem mezi mateřskými školami a dětskými skupinami je převážně znění zákonu. „Zákon říká, že ve školce se dítě musí něco naučit v rámci přípravy na školní docházku. Oproti tomu v dětských skupinách tato povinnost není, ale je to zvyklost a zpravidla to platí,“ sdělil Jurečka.

„Je zhruba přes 1 700 dětských skupin, což je v momentální době málo. Proto jsme vytvořili výzvu, kdy jsme schopni zafinancovat výstavbu úplně nových budov pro dětské skupiny. Dotace je do výše 25 miliónů Kč, tudíž je ve většině případů stoprocentní,“ řekl v relaci Kafe s Kristinou ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií