KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Adresná pomoc v energetické krizi je v tuto chvíli nejrozumnější řešení
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Adresná pomoc v energetické krizi je v tuto chvíli nejrozumnější řešení

Přidáno 18. 2. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Během jednání Poslanecké sněmovny byly zveřejněny adresy poslanců. Jak tuto situaci vidí politici? Stát se rozhodl jít cestou adresné pomoci, aby tak pomohl lidem, kteří se dostanou do finanční krize kvůli vysokým cenám energií. Je to rozumné řešení? Pozvání k okomentování na CNN Prima News přijal ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). 

„Myslím, že se na tom shodneme napříč politickým spektrem. Nemůžeme zákonodárci ani nikomu jinému vyhrožovat či je zastrašovat. Poslanci jednali v Praze a hnutí Chcípl pes ve stejný den zveřejnilo adresy části z nich. Poslalo své lidi před naše domy, kde jsou naše manželky, děti, rodiče či sousedé. Oni ale nejsou veřejnými osobami. Já jsem připraven, aby mě lidé kritizovali, s tím nemám problém. Ale nemají do toho tahat naše rodiny,“ uvedl ministr.

Debata byla také o energetické krizi a pomoci, kterou poskytuje současná vláda ,,Kdybychom šli plošnou cestou, tedy snížením DPH, znamenalo by to výpadek v ročním rozpočtu 25 až 30 miliard korun. Kdo to zaplatí? Zaplatil by to občan, tedy daňový poplatník. My se snažíme v situaci, kdy má tento stát extrémní zadlužení za dva roky, hledat cestu, jak pomoci lidem, kteří to opravdu potřebují. V tuto chvíli je nejrozumnější řešení adresná a cílená pomoc,” vysvětlil Jurečka.

Více zde. 

kategorie Z médií