KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): 143 dní nouzového stavu a výsledkem jsou katastrofální čísla
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): 143 dní nouzového stavu a výsledkem jsou katastrofální čísla

Přidáno 25. 2. 2021
Ilustrační foto
Události, komentáře

Jak to bude dál? Nouzový stav nebo pandemický zákon? Jaká zpřísnění přijdou? Jaké řešení podpoří opozice? Proč vláda nereaguje na konkrétní návrhy řešení, se kterými opozice už 4 měsíce přichází? To byly otázky a témata, o kterých diskutoval předseda KDU-ČSL Marian Jurečka ve středečních Událostech, komentářích.

„Obrat vlády od pandemického zákona opět směrem k nouzovému stavu nás překvapil, protože na úterním jednání s premiérem a dalšími představiteli vlády jsme se ptali, jestli vládě bude stačit na ta účinná opatření pandemický zákon, na kterém jsme za poslední dny odvedli obrovský kus práce. Na druhou stranu sleduji z denních statistik a hlášení z nemocnic, jak se situace vyvíjí, a musím říct, že ten nárůst je opravdu velmi intenzivní, blížíme se limitním stavům z hlediska kapacit na JIP. Je evidentní, že se pandemie ani po 143 dnech nouzového stavu se současnými vládními opatřeními nedaří zvládat,“ uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. „To, že máme dnes diskutovat o prodloužení stavu nouze, je svým způsobem pochopitelné,“ dodal Marian Jurečka.
 
„Obrovské zhoršení mezidenních statistik bylo hlavním argumentem, kterým dnes premiér zdůvodňoval svůj návrat k nouzovému stavu. Rozumím tomu a za KDU-ČSL chci hledat rozumné, zodpovědné řešení, abychom dokázali zastavit šíření pandemie, abychom nepřehltili zdravotnický systém, aby neumírali lidé dál, bohužel, jako za poslední měsíce,“ zdůraznil Marian Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií