KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Pětitisícový příspěvek cílí na nejvíce ohrožené sociální skupiny
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Pětitisícový příspěvek cílí na nejvíce ohrožené sociální skupiny

Přidáno 7. 6. 2022
Ilustrační foto
Seznam zprávy

Minulý týden vláda schválila příspěvek 5 000 Kč na každé dítě do osmnácti let pro rodiny s příjmy do milionu korun hrubého.  Dávku dostane 75 procent rodin s nezletilými dětmi. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) se k tématu vyjádřil pro podcast Ptám se já portálu sernamzpravy.cz.
 

 

"Vláda říkala, že bude sociálně odpovědná. Není to plošná pomoc nebo plošná podpora. Já za plošné opatření považuji třeba odpuštění DPH, ale tady se bavíme asi o 1,5 milionu dětí a jejich rodičů, samoživitelek, samoživitelů, kteří mají příjem zhruba do výše průměrného výdělku v této zemi. To rozhodně nejsou lidé, kteří by tuto podporu nepotřebovali. Když se podíváte na ekonomickou situaci rodin, samoživitelů, samoživitelek v této zemi, tak patří k té skupině, která je nejvíce ohrožena, která má nejnižší příjem na hlavu." vysvětlil strategii vlády Jurečka.

A dodal, že tím pomoc státu vůči cílovým skupiným nekončí: "V dubnu tohoto roku jsme už zvýšili životní a existenční minimum. To zvyšuje asi 8 dalších podpor. Další zvýšení plánujeme k 1. července. Teď čekáme na data o inflaci. Navíc prosazujeme zvyšování slev na děti. Tady stát má několik nástrojů a parametrů, kterými na tyto skupiny cílí. Je třeba udělat revizi státní sociální podpory a hmotné nouze. Dlouhé roky se ty věci zesložiťovaly. Chceme ty věci změnit, aby byl systém více dynamický."
Více zde.

kategorie Z médií