KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Výborný: Zeman si vyřizuje historické křivdy a chce hrát roli, která mu nepřísluší. Babiš se ho bojí
Zpět

Výborný: Zeman si vyřizuje historické křivdy a chce hrát roli, která mu nepřísluší. Babiš se ho bojí

Přidáno 16. 8. 2019
Ilustrační foto
ČtiDoma.cz

Předseda KDU-ČSL Marek Výborný se rozpovídal v obsáhlém rozhovoru pro internetový portál ČtiDoma.cz o jeho vstupu do vrcholné politiky, o aktuální politické situaci nebo o možné spolupráci pravicových demokratických stran v příštích volbách. 

Pane předsedo, vy působíte jako velmi slušný člověk. Není to ale v dnešní době v politice spíš nevýhoda?
Já se na to nedívám prismatem výhody nebo nevýhody. Takto jsem vstoupil do vysoké politiky, stal se předsedou KDU-ČSL a nehodlám se vnitřně nijak měnit. Navíc si myslím, že politika by měla být primárně právě o slušnosti, v tom jsem byl vychován a tak to chci i nadále. Přiznám se, že některé manýry, které se v současné politice rozmáhají, mi nejsou blízké.

Jaké manýry myslíte?
Dané slovo neplatí, vyhrávají mnohdy nadbytečné emoce. V tom bych ani nebyl autentický. Musíte se také dívat na to, jaký projekt či stranu reprezentujete. Já jsem předsedou strany, která se hlásí ke křesťansko-demokratickým hodnotám, má stoletou historii a reprezentuje konzervativní proevropské politiky. Těžko dávat do čela takové strany nějakého klauna.

Změnil se váš život coby předsedy strany?
Tak to bezesporu. Mám manželku, tři děti a toho času na tu rodinu je výrazně méně, než bylo dříve. Na druhou stranu jsme do toho šli společně, rodina mě podporuje. Pro mě osobně to znamená hlavně více odpovědnosti i povinností.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

kategorie Z médií