KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný z rodinných důvodů skončí v čele KDU-ČSL
Zpět

Marek Výborný z rodinných důvodů skončí v čele KDU-ČSL

Přidáno 20. 11. 2019
Ilustrační foto
Euro.cz

Marek Výborný rezignuje na funkci předsedy KDU-ČSL k termínu mimořádného sjezdu strany, který by se měl uskutečnit 25. ledna. Výborný se rozhodl skončit z rodinných důvodů, na konci září mu náhle zemřela manželka na srdeční selhání. Výborný má tři děti, dnes zdůraznil, že rodič je víc než politik.

Výborný dnes své rozhodnutí projednal s předsednictvem i celostátním výborem strany. Svolání mimořádného sjezdu musí ještě potvrdit celostátní konference KDU-ČSL, která se uskuteční v prosinci. Celostátní výbor dnes Výbornému poděkoval za jeho činnost ve vedení strany.

Poslanecký mandát si Výborný zatím chce ponechat. „Nezastírám, že i to je práce na víc než plný úvazek, ale udělám maximum, abych dokázal tuto práci, tuto službu skloubit s tím být tátou tří dětí na plný úvazek,“ řekl. Nevyloučil však, že by rozhodnutí o setrvání ve Sněmovně mohl během nadcházejících měsíců změnit.

Celý článek zde.ce na: https://www.euro.cz/politika/marek-vyborny-z-rodinnych-duvodu-skonci-v-cele-kdu-csl-1474460#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

kategorie Z médií