KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný: Vůči voličům naší koalice SPOLU i PirSTAN cítíme obrovskou odpovědnost
Zpět

Marek Výborný: Vůči voličům naší koalice SPOLU i PirSTAN cítíme obrovskou odpovědnost

Přidáno 14. 10. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Středeční druhé povolební jednání špiček koalice spolu a Pirátů se Starosty trvalo přes dvě hodiny. Už ve čtvrtek by měly začít pracovat expertní týmy na jednotlivých programových oblastech. O personálních otázkách se ale politici chtějí bavit až později. Hostem pořadu 90’ na ČT24 byl Marek Výborný (KDU-ČSL), člen předsednictva strany, předseda poslaneckého klubu. 

Ve středu začalo vyjednávání o rozdělení postů ve Sněmovně. Zástupci koalice SPOLU chtějí obsadit nejvyšší funkci - pozici předsedy. Tu chtělo původně také hnutí ANO. Své místo ve vedení Sněmovny by ale chtěla mít také SPD. „Je logické, aby křeslo šéfa Poslanecké sněmovny měl vítěz voleb, tedy koalice SPOLU. Nevidím jediný důvod, proč by pozici mělo obsadit hnutí ANO,“ řekl na úvod Výborný.
 
Obě koalice ve středu také ustanovily šest určitých skupin, které by budou zabývat programem. „Těchto šest skupin v zásadě kopíruje rezorty. Abychom tady nevytvořili skutečně vysoký počet skupin, kde by byla komunikace složitá, tak jsme logicky některé seskupili. Uvedu jeden příklad za všechny. Existuje jedna ze šesti skupin, která se bude věnovat problematice školství a vzdělávání a kultury,“ dodal Výborný, který je současně také členem této skupiny. „Vůči voličům naší koalice SPOLU i PirSTAN cítíme obrovskou odpovědnost," dodal Výborný.

Více zde. 
 

kategorie Z médií