KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný: Vládě nedáme žádný bianco šek. Očekáváme jasné zdůvodnění pro prodloužení nouzového s
Zpět

Marek Výborný: Vládě nedáme žádný bianco šek. Očekáváme jasné zdůvodnění pro prodloužení nouzového stavu

Přidáno 24. 4. 2020
Ilustrační foto

Poslanec Marek Výborný vítá rychlejší rozvolnění opatření, která včera vláda schválila. Učinila tak v reakci na rozhodnutí Městského soudu v Praze, který ruší čtyři vládní opatření od pondělí 27. dubna. Tak jak jsme jako lidovci podporovali zavedení přísných vládních opatření, tak jsme nyní ve světle epidemilogicky příznivého vývoje volali po rychlejším uvolňování těchto opatření, protože když se podíváme na ty ekonomické dopady na živnostníky, podnikatele, tak ty jsou obrovské," řekl v Událostech, komentářích Výborný, který je členem sněmovního ústavně-právního výboru.

Bývalý předseda KDU-ČSL se také vyjadřoval k možnému prodloužení nouzového stavu, po kterém volá ministr vnitra Jan Hamáček. Pokud nezazní jasné odpovědi na otázky proč, která opatření, jaký je předpokládaný harmonogram uvolňování, tak prodloužení tohoto stavu nepodpoříme. Chtěl bych upozornit, že to nemůže být žádný bianco šek. Očekáváme od vlády jasné zdůvodnění,“ řekl poslanec Marek Výborný.

Více zde.

kategorie Z médií