KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný: Víra je kotvou
Zpět

Marek Výborný: Víra je kotvou

Přidáno 23. 12. 2021
Ilustrační foto
thebusinesssoiree.com

„Kde panuje neshoda, přinesme harmonii. Kde jsou chyby, přinesme pravdu. Kde existují pochybnosti, přinesme víru. A tam, kde převládá zoufalství, přinesme naději,“ přivítal mě oblíbeným citátem Margaret Thatcher Marek Výborný, který byl v říjnu zvolen předsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL.

Na jakých základech by měla být podle vás postavena politika?
Na slušnosti, poctivosti a pracovitosti. Svoboda, úcta k životu a solidarita vůči těm, kteří si sami pomoci nemohou, to jsou pro mě zásadní hodnoty.

„Otázka nezní postavit něco proti někomu, v tomto případě proti Andreji Babišovi, ale vytvořit platformu, která vyhraje volby. A KDU-ČSL chce být toho součástí. Jedině tak můžeme ukázat, že jde tuto zemi spravovat lépe,“ říkal jste v našem posledním rozhovoru. Jste ve vládě. Jak konkrétně chcete zemi spravovat lépe?
Předně bych rád poděkoval voličům KDU-ČSL a koalice SPOLU za důvěru, která je pro nás závazkem. Jsem si vědom, jakou naději jsme v mnohých vzbudili, a nyní neseme odpovědnost za naplnění slibované změny. Zcela jistě budeme klást větší důraz na společenskou odpovědnost. Není přece možné dál bezhlavě prohlubovat deficit veřejných financí na úkor našich dětí a příštích generací. Musíme se soustředit na vzdělávání. Dosavadní vláda do značné míry stabilizovala platy učitelů, my se ale musíme zaměřit na to, co a jak se dnes učí, v jakých podmínkách a jakými metodami. Vzděláváme děti do úplně jiné společnosti a prostředí 21. století. A tu společnost nechceme dále rozdělovat, ale naopak spojovat, překonávat rozdíly. Chceme být reprezentantem všech lidí a při své práci budeme v pravidelném dialogu se samosprávami, občanskou společností, zástupci zaměstnanců i zaměstnavatelů.

Více zde. 

kategorie Z médií