KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný: Každý z nás by se měl chovat zodpovědně ke svému okolí
Zpět

Marek Výborný: Každý z nás by se měl chovat zodpovědně ke svému okolí

Přidáno 22. 12. 2021
Ilustrační foto
Český rozhlas

Šíření koronaviru v Česku už více než dva týdny zpomaluje. O protiepidemických opatřeních platných do konce roku by měl nový kabinet jednat ve středu. Nouzový stav totiž skončí 25. prosince a nová vláda ho neplánuje prodlužovat. „Současně ale vláda zdůraznila, že je potřeba apelovat na osobní zodpovědnost každého občana. Pokud se k tomuto nevrátíme, tak nám těžko pomůže jakýkoli nouzový stav,“ vysvětluje předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný.

„Vývoj kolem mutace omikron ale bedlivě sledujeme a pokud by situace měla být dramatická, tak vláda nikdy nevyloučila, že se případně k režimu nouzového stavu vrátí,“ říká lidovec a apeluje na občany, aby se jakýmkoliv silvestrovským zábavám nebo diskotékám vyvarovali.

„Je to skutečně obrovské riziko,“ zdůrazňuje. „Nicméně představa, že tady z centra něco direktivně zakážeme, a potom vyženeme do ulic armádu nebo policii, mi přijde iluzorní. V tuto chvíli platí, že každý člověk by měl velmi zodpovědně zvažovat, jakým způsobem bude slavit konec kalendářního roku," dodal předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Výborný, 

Více zde. 

kategorie Z médií