KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný: Je potřeba se soustředit na preventivní opatření a masivně očkovat
Zpět

Marek Výborný: Je potřeba se soustředit na preventivní opatření a masivně očkovat

Přidáno 7. 1. 2021
Ilustrační foto
TV Nova

Poslanec KDU-ČSL Marek Výborný odpovídal v Televizních novinách na otázky týkající se očkování, ale i toho, co by měla vláda teď dělat proto, aby se situace v nemocnicích v souvislosti s pandemií nevymkla kontrole.  "Je potřeba se soustředit na preventivní opatření a opravdu apelovat na občany ČR, aby se chovali zodpovědně," říká Marek Výborný.
V současné době je klíčové vytvořit podmínky pro masivní očkování, protože jedním ze zásadních faktorů v boji s touto nemocí je čas.

"My jsme na to dnes jako Anticovid tým KDU-ČSL, ODS a TOP 09 znovu upozornily, je potřeba začít masivně očkovat, je potřeba to dělat ve spolupráci s hejtmany a s kraji, protože ti nejlépe znají konkrétní situaci v regionech, ti nejlépe znají kapacity nemocnic, ale je potřeba také samozřejmě se soustředit na velká očkovací centra. Jediné, co nám může pomoci podle všech indicií je skutečně masivní očkování a ty podmínky musí vytvořit stát," zdůraznil Marek Výborný.

"Já velmi vítám zprávu o tom, že dnes EU potvrdila další vakcínu z firmy Moderna, ale je potřeba také připravit kapacity, hlavně personální, na to, aby to očkování měl kdo provádět," apeloval Výborný.

Více zde.

kategorie Z médií