KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný: Cítím poptávku po slušné konzervativní politice
Zpět

Marek Výborný: Cítím poptávku po slušné konzervativní politice

Přidáno 15. 3. 2019
Ilustrační foto
Konzervativní noviny

Marek Výborný je poslancem teprve jedno funkční období, ale záhy vyrostl mezi nejvýznamnější tváře KDU-ČSL. Někdejší ředitel gymnázia v Pardubicích  stojí za návrhem ústavního zakotvení manželství jako svazku muže a ženy a je jedním ze tří kandidátů na nového předsedu  KDU-ČSL na volebním sjezdu 29-. 30. března 2019 v Brně.

Proč jste se rozhodl kandidovat na předsedu KDU-ČSL? Zatím to sice působí jako takový gentlemanský soubor, ba dokonce soutěž, jak jste sám řekl, ale přece jen… Kandidujete proti dvěma dosavadním dlouholetým místopředsedům. Z toho jeden – Marián Jurečka – je léta tváří číslo 2 strany. Takže něco vám asi na dosavadním kurzu něco vadí… 

Já jsem to docela dlouho zvažoval. Ti kolegové mají zkušenosti, ale taky zodpovědnost za uplynulých osm let. My se programově nijak zásadně nelišíme. Určitě nebudeme mít jiné názory na podporu rodiny, na sociálně tržní hospodářství. Hlavní rozdíl je, jestli ten program mají prezentovat tváře, které odpovědnost za politiku KDU-ČSL dlouhodobě nesou nebo má jít o změnu výraznou i v pozici předsedy. Já jsem občas vytýkal našemu vedení, že v některých postojích nedokážeme být konzistentní.

Více ZDE

kategorie Z médií