KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Zelenou naftu pro zemědělce nebudeme redukovat ani rušit
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Zelenou naftu pro zemědělce nebudeme redukovat ani rušit

Přidáno 29. 1. 2024
Ilustrační foto
ČT 24

Současný stav českého zemědělství, státní podpora zemědělců, fungování antimonopolního úřadu, protesty zemědělců po celé Evropské unii nebo snižování cen potravin – to všechno byla témata, která se svými oponenty v diskusi rozebíral ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) v nejnovějším vydání pořadu Otázky Václava Moravce. 

„Chci zdůraznit, že česká vláda nikdy neuvažovala o tom, že bychom redukovali nebo zrušili zelenou naftu pro naše zemědělce. To opravdu v úmyslu nemáme. Považujeme to za jeden z pilířů té podpory, která v České republice do toho agrárního sektoru směřuje,“ ujistil Výborný.
 
Debatovalo se i na téma snížení cen potravin, ke kterému v lednu došlo. „Já mám radost, že to, co jsem říkal i tady u vás v pořadu, se skutečně naplnilo. Celý prosinec se avizovalo, že potraviny v lednu budou opět zdražovat, ale k tomu nedošlo. Řetězce hlásí zlevnění tisíců položek. Ačkoli mi původně bylo říkáno všemi, včetně pana prezidenta Prouzy, že se zdražovat bude. Ceny jsou nyní stabilizované, což je dobře. Na druhou stranu jsem poctivý a řeknu, že ani nevidím nějakou dramatickou možnost, aby ceny dále klesaly,“ řekl ministr zemědělství.
 
Více zde.

kategorie Z médií