KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Zdražování potravin končí, není důvod dál zvedat ceny
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Zdražování potravin končí, není důvod dál zvedat ceny

Přidáno 18. 1. 2024
Ilustrační foto
TN.cz

Ceny potravin v Česku se podle ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) stabilizovaly. Ministr nevidí důvod, proč by se měly ceny dál zvedat, dokonce by se mohly o trochu snížit. Ve středečním pořadu Napřímo o tom mluvil s moderátorkou Bárou Divišovou.

Antimonopolní úřad v pondělí zveřejnil návrhy, kterými by rád posílil své pravomoci. "V současné chvíli je analyzujeme. To téma cen potravin nás dlouhodobě zajímá. Ukazuje se, že i ta veřejná debata může mít pozitivní výsledky, protože na začátku prosince jsme slyšeli dramatická oznámení, jak se bude zdražovat, to se ale nestalo," řekl Výborný.

​Ministra některé návrhy překvapily a nechápe, proč je úřad vydal dříve, než byly prodiskutovány v pracovní skupině, která je na to vyhrazená. Navíc by prý měl úřad více využívat pravomoci, které v tuto chvíli už má. "Má v rukou nástroje, které nevyužívá tak, jak by měl. Například počet sektorových šetření nemá ničím vymezen. Historicky se věnuje veřejným zakázkám a dodržování jejich pravidel, což je v pořádku. Ale na tu hospodářskou soutěž trochu zapomíná," okomentoval.

Více zde.

kategorie Z médií