KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Zakládám si na zpětné vazbě zemědělců z terénu
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Zakládám si na zpětné vazbě zemědělců z terénu

Přidáno 17. 1. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) včera vystoupil v pořadu 90’ na ČT24. Ministr považuje své výjezdy do terénu za klíčové, neboť se tak může osobně setkat s farmáři. Výborný také představil řadu podpůrných prostředků, které usnadní život nejen zemědělcům, ale také farmářům.

„Od doby, co působím jako ministr zemědělství, jsem navštívil desítky farem i jiných zemědělských podniků. Jestli si na něčem zakládám, pak je to zpětná vazba od našich občanů. Pokud to jen trochu lze, tak vyjíždím do terénu,“ prohlásil Marek Výborný.

Lidovcům nejsou zemědělci ani farmáři lhostejní. „V rámci nové zemědělské politiky putuje do našeho zemědělství ročně o čtyři miliardy korun více, než tomu bylo do roku 2022. Na podzim loňského roku jsme vypsali dotační program za osm miliard korun, které putovaly na podporu českých zemědělců a potravinářů tak, abychom efektivně rozvíjeli investiční rozvoj,“ řekl Výborný. Zároveň uvedl, že pro letošní rok se na podporu welfare či na zachování genetického fondu podařilo zajistit balíček ze státního rozpočtu ve výši 2,5 milardy korun.

„Jsem rád, že se nám v naší zemi daří podporovat citlivé komodity, například ovoce, zeleninu a pěstování chmele. Nezapomínáme ani na živočišnou výrobu,“ dodal Výborný.

Více zde.

kategorie Z médií