KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Žádný rodič si nepřeje, aby jeho dítě kvůli drogám skončilo v nemocnici
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Žádný rodič si nepřeje, aby jeho dítě kvůli drogám skončilo v nemocnici

Přidáno 14. 2. 2024
Ilustrační foto
ČT24

Zemědělské protesty, které se šíří celou Evropskou unií a dočasný zákaz HHC – to byla hlavní témata úterního vydání pořadu Události, komentáře, jejichž hostem byl i ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL).

„Dnes oznámený protest má spíše evropský rozměr a koná se kvůli přemíře byrokracie a administrativní zátěže na zemědělce. Já tomu protestu rozumím, podobné problémy rozčilují i mě a snažíme se je řešit na národní i evropské úrovni. Díky mně byl zařazen bod na poslední jednání Rady ministrů zemědělství, který se touto problematikou zabýval,” komentoval Marek Výborný.

V diskuzi padl i dotaz, zda skutečně látka, jako je HHC, patří na stejný seznam, kde se nachází heroin nebo pervitin. „Ano, HHC jednoznačně patří na tento seznam a se zařazením bychom neměli dále otálet. Týden co týden se dočítáme v médiích, kolik dětí končí na jednotkách intenzivní péče. Hlavně kvůli těmto dětem chceme tu látku dočasně zakázat. Lidovci požadovali na vládě zákaz už minulý rok, bohužel ale neprošel. Znovu upozorňuji, že se jedná pouze o dočasný zákaz. Systémově problém vyřeší seznam psychomodulačních látek. Související zákon už leží v Poslanecké sněmovně. Věřím, že žádný rodič si nepřeje, aby jeho dítě mělo takto jednoduchý přístup k drogám nebo, nedej bože, skončilo v nemocnici,” odpověděl ministr zemědělství.

Více zde.

kategorie Z médií