KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Za koalici SPOLU můžu garantovat, že se školy už plošně nezavřou
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Za koalici SPOLU můžu garantovat, že se školy už plošně nezavřou

Přidáno 7. 9. 2021
Ilustrační foto
DVTV

Čtyřicet šest týdnů, tak dlouho nemohly české děti chodit do škol kvůli pandemii. Školy byly buď úplně, nebo částečně zavřené. Z celé Evropské unie na tom byli hůře už jenom Slovinci. Co uděláte pro to, aby se trýznivá situace ve školství už nikdy neopakovala? Pozvání DVTV přijal za koalici SPOLU Marek Výborný (KDU-ČSL).

Ministr školství Robert Plaga se před volbami dušuje, že s plošným uzavřením škol se už do budoucna napočítá. Co když ale pandemie udeří na podzim znovu? „Jsem přesvědčen o tom, že to dlouhé uzavření škol bylo prostě špatně. Ministerstvu školství bych dal tři mínus,“ odpověděl Marek Výborný na otázku, jakou známku by dal vládě za to, jak si poradila s pandemií právě ve školství. „Za koalici SPOLU můžu garantovat, že se školy už plošně nezavřou. Je to na hraně zločinu na dětech. Žádný plošný lockdown už se nesmí opakovat,“ doplnil poslanec Výborný.

„Na podzim jsme jako opoziční koalice SPOLU vytvořili AntiCovid tým, který se mimo jiné věnoval právě školám. V roce 2020 nikdo z nás netušil, co se stane za rok. V okamžiku kdy ale přišla podzimní vlna, tak vláda nepřišla s vůbec žádnou strategií. Zavřela školy na dobu, která byla podle nás nedůvodná,“ doplnil Výborný s tím, že ostatní státy směrem na západ školy zavíraly jako poslední.

Více zde. 

kategorie Z médií