KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Vzdělávání dětí je naše priorita. Pandemický zákon školy uzavřít nemůže
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Vzdělávání dětí je naše priorita. Pandemický zákon školy uzavřít nemůže

Přidáno 25. 1. 2022
Ilustrační foto
Český rozhlas

Současná podoba pandemického zákona je platná do 28. února. Proč je nutné jej projednat v režimu legislativní nouze? Jaký bude jeho dopad na každodenní život? Pozvání do Českého rozhlasu přijal předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný.

,,Standardní legislativní proces trvá minimálně půl roku. Vláda proto musela přistoupit na rychlé projednání zákona, aby zde byl i v březnu způsob, jak zajistit zdraví občanů České republiky. Podmínky jsou podle zákona jednoznačně splněny,” vysvětlil Výborný.

Debata byla také o dopadu zákona na české školství. ,,Ten zákon školy skutečně neomezuje. Odmítám tvrzení, že by naše vláda jakkoli uvažovala o jejich plošném uzavírání. Děláme vše pro to, aby bylo našim dětem umožněno kvalitní a plnohodnotné vzděláváni. Schválili jsme proto mimořádný nástroj pro ředitelé škol, který jim umožňuje dát až deset dní volna či přechod na distanční výuku. To bude možné pouze v případě krajní nouze,” dodal lidovecký poslanec.


Více zde. 


 
kategorie Z médií