KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Výrobce a prodejce potravin chci ke zlevnění přimět neformálním tlakem
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Výrobce a prodejce potravin chci ke zlevnění přimět neformálním tlakem

Přidáno 4. 9. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) v pořadu Otázky Václava Moravce mimo jiné zopakoval, že chce přimět producenty i prodejce potravin ke zlevnění neformálními rozhovory.

Výborný řekl, že chce použít neformální tlak na prodejce, aby podmínky prodeje potraviny pozměnili. „Jako ministr zemědělství nesu odpovědnost za bezpečnost a kvalitu potravin,“ řekl Výborný. K tomu ministerstvu slouží potravinářská inspekce. Česká obchodní inspekce, která ovšem spadá pod ministerstvo průmyslu a obchodu, kontroluje tržní záležitosti, jako je označení cen a slev. „Schválili jsme novelu zákona o významné tržní síle, která má dát do rukou antimonopolního úřadu nástroje k tomu, aby velké firmy nezneužívaly postavení na trhu,“ popsal. Z ministerské pozice řekl, že se snaží hlavně změnit kulturu obchodu, třeba podporou českých zemědělců.

Výborný také řekl, že chce s resortními kolegy ze zemí EU jednat o případném sladění evropské spotřební daně na tiché víno. Uvítal by celoevropské řešení.

Více zde.

kategorie Z médií