KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Vláda udělala celou řadu kroků, aby občanům pomohla
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Vláda udělala celou řadu kroků, aby občanům pomohla

Přidáno 9. 6. 2022
Ilustrační foto
TV Nova

O druhém Milostivém lété či o pomoci občanům Česka v současné nesnadné době. Také ohledně těchto témat se vyjádřil předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný pro pořad Napřímo televize Nova.

Proč se Milostivé léto opakuje?
Rozhodně to nebylo proto, že by poprvé nezafungovalo. Na přelomu loňského a letošního roku jednak panovala nějaká situace, řekněme, ekonomická, energetická, o které jsme netušili, když jsme návrh Milostivého léta připravovali. Současně také jsme se bohužel setkali s řadou exekutorských úřadů, které nekomunikovaly s dlužníky úplně tak, jak by měly.

Dělá vláda dost, aby pomohla lidem v současné nesnadné situaci?
Je poctivé říci, že některé výtky opozice jsou oprávněné. Je ale třeba se zamyslet nad tím, co rozpočet ještě unese. Vláda udělala, či připravuje celou řadu kroků. Ministerstvo práce a sociálních věcí lidoveckého předsedy Mariana Jurečky plánuje energetický balíček na podporu domácností. Byl potvrzen také pětitisícový příspěvek na dítě, jedná se o něm i s opozicí. Také plánujeme zjednodužit a zlepšit vyplácení příspěvku na bydlení a celou řadu dalích opatření.

Více zde.

kategorie Z médií