KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Vláda chce zajistit udržitelnost veřejných financí, aby za nás dluh nesplác
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Vláda chce zajistit udržitelnost veřejných financí, aby za nás dluh nespláceli potomci

Přidáno 29. 11. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima News

Jedním z hostů pořadu 360° na CNN Prima News byl předseda lidoveckého poslaneckého klubu Marek Výborný. V pořadu se vyjádřil nejen k vládě Petra Fialy, ale také k příběhu důchodkyně, která se dostala do tíživé situace vlivem nedoplatku za energie a vysokých záloh.

„Myslím si, že vláda v čele s Petrem Fialou odvedla dobrou práci, když vezmu v potaz, že na jejím počátku ještě dozníval covid. Vláda chce zajistit udržitelnost veřejných financí, aby na to potom nedopláceli naše děti a vnoučata. Jsem rád, že jsme společně s opozicí, která řadu návrhů podpořila, schválili některé zákony, které směřovaly k podpoře v rámci sociálního sektoru, ať už se jednalo o podporu příspěvku na bydlení, či lidovecké výchovné maminkám v podobě 500 Kč za každé vychované dítě,“ dodal Výborný.

Výborný také reagoval na příběh seniorky, která díky finanční podpoře státu nemá problém uplatit vysoké účty za energie. „Tento příběh je skvělá ukázka solidarity nejen naší společnosti, ale i médií a novinářů, kteří se věnují těmto případům, a díky kterým se o něm mohlo dozvědět více lidí. Vidíme zde, že naše vláda opravdu funguje, co se týče pomoci, která cílí tam, kde je potřeba. Na případy jako je tento cílíme v rámci systému sociální pomoci, kam spadá příspěvek na bydlení nebo například mimořádná dávka v hmotné nouzi. Co se týče důchodů, ty jsme za tento rok již třikrát valorizovali. Myslím si, že tato pomoc opravdu funguje. Chtěl bych touto cestou poděkovat organizacím, které v těchto situacích pomáhají a dělají tak naši společnost lepší,“ uvedl.

Více zde.

kategorie Z médií