KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): V Evropské unii intenzivně prosazuji zájmy českých zemědělců
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): V Evropské unii intenzivně prosazuji zájmy českých zemědělců

Přidáno 27. 2. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Obavy českých zemědělců vnímá Marek Výborný (KDU-ČSL) jako opodstatněné. Včera o tom ministr zemědělství hovořil na ČT. Za zájmy našich zemědělců se zasazuje v rámci Evropské unie, například při jednání Rady pro zemědělství a rybolov, kde Výborný s ostatními ministry intenzivně hledá způsob, jak českým zemědělcům a farmářům ulevit v jejich nelehké situaci.

Současná situace v zemědělství není jednoduchá. Ministr zemědělství Marek Výborný věří, že na mimořádném jednání Rady pro zemědělství a rybolov (AGRIFISH), ve které zasedají ministři všech členských států EU, dojde k průlomu a podmínky českých zemědělců se zlepší. „Na dnešním mimořádném jednání Rady ministrů v Bruselu hovoříme o všech záležitostech, které trápí nejen zemědělce z Evropské unie, ale hlavně také české zemědělce,“ řekl Výborný.
 
„Před měsícem jsem na jednání zvedl bod, který se týkal množství kontrol v administrativě, byrokracii, která se na naše zemědělce valí ze strany Evropské komise. Požaduji okamžité snížení počtu kontrol,“ prohlásil Marek Výborný.  
 
„Je třeba zemědělcům jasně vzkázat, že rozumíme jejich obavám v této mimořádné situaci, že rozumíme, pod jakým tlakem jsou, pod jakým tlakem jsou ceny komodit v Evropě. Náklady jsou velmi vysoké a my musíme zemědělcům skutečně efektivně pomoci,“ dodal.

Více zde.

kategorie Z médií