KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Stát by měl začít šetřit. Tak astronomický schodek je nezodpovědný
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Stát by měl začít šetřit. Tak astronomický schodek je nezodpovědný

Přidáno 8. 6. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Vláda schválila schodek rozpočtu na příští rok 390 miliard korun. Hostem vysílání ČT24 byl místopředseda podvýboru pro regionální školství a poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL). Podle něj nelze tento rozpočet vládě podpořit.

„Nikdo nezpochybňuje, že republika čelí, a ještě bude čelit dopadům koronaviru, na druhou stranu vláda svým návrhem předpokládá, že nás příští rok bude čekat podobné drama jako v roce 2020. Jsme přesvědčeni o tom, že vláda musí na prvním místě udělat všechno proto, abychom případné návraty dalších koronavirových vln zvládli. Připravena musí být nejen momentální vláda, ale i ta příští, a my jako koalice SPOLU na to připraveni jsme,“ uvedl Marek Výborný.

Rozpočtové dopady musí být podle Výborného minimální. „Rozpočet, který představila ministryně Schillerová, nám přijde poplatný a nezodpovědný. Promítají se tam dárečky, pro různé skupinky voličů, které se hnutí ANO snaží uplatit. Daleko více bychom uvítali, aby stát začal také šetřit,“ doplnil poslanec.

Více zde.

kategorie Z médií